قالب میهن بلاگ قالب میهن بلاگ download  قالب بلاگفا قالب وبلاگ قالب پرشین بلاگ اخلاق اسلامی قالب بلاگ اسکای

قالب


مسائل در گوشی آقا پسرها - aghapesarha.ir
اولین سایت تخصصی مسائل جنسی پسران نوجوان- کانال تلگرام: Aghapesarha@
نویسندگان
نظر سنجی
شما چند ساله هستید؟


لینک دوستان
سوال: باسلام. اگر نوجوانی كه سن ازدواج را ندارد و از طرفی بخاطر حجاب و پوشش زنان در جامعه و نیز فضای بد مجازی، تحریك جنسی شود و برای آلوده نشدن به گناهان جنسی و رهایی از افكار جنسی،در ضرورت و بحران به گناه استمناء مبتلا شود،جایز است؟


پاسخ: نوجوان عزیز، موقعیت سنی و فشار جنسی که در این دوره زمانه و با فضاهای ناسالم تجربه می کنید را کاملا درک می کنم. متاسفانه زمینه های تحریک جنسی از در و دیوار بر ذهن نوجوانان خوب این سرزمین می ریزد و کنترل این غریزه قدرتمند برای نوجوانی مستعد خیلی سخت می شود. اما با وجود تمام این مشکلات، آیا فکر می کنید استمنا تنها راه فرار و نجات است؟ باید باور کنید که استمنا یعنی در دام فشارهای جنسی افتادن است، یعنی از چاله در آمدن و در چاه افتادن است، یعنی هنوز راههای خوب دیگر را ندیدن، است، یعنی به خودتان می گوید که تو نمی توانی جلوی این غریزه را بگیری، یعنی تو ناتوانی. دوست خوبم، خدا به هر انسانی آنقدر قدرت داده تا بتواند جلوی این فشارها را بگیرد، پس لطفا افکار مایوس کننده را از ذهنت جدا کن و به قدرت واقعی و خدادایی توکل کن و با صدای بلند و هر روز بگو من می توانم. همانطور که زنا و ... گناه کبیره است، استمنا هم گناه کبیره است و به هیچ وجه قابل بخشش نیست. برای اینكه توبه تان ادامه دار شود لطفاً نكات زیر را رعایت كنید:
1- خود ارضایی یك شروعی دارد و یك اوجی و یك كسالتی. هیچ انسان عاقلی خود را در عذاب وجدان و كسالت و كوفتگی نمی اندازد بلكه آنها علایم شروع را نادیده می گیرند و وقتی به اوج می رسند دیگر كار از كار گذشته و دیگر نمی توانند جلوی خود را بگیرند. پس برای این كار باید علایم شروع را بشناسید و از همان اول جلوی پیش رفت این علایم را بگیرید. این علایم عبارتند از : اتاق خالی، بیكاری، دیدن عكس و فیلم محرك، رفتن به محیطهای محرك مثل بازار و ...، فكر و تخیلات تحریك كننده، بدون شرت در حمام بودن، طول دادن حمام و دستشویی، شنیدن داستانهای جنسی، دوستی با افراد بی مبالات و ... دوست خوبم، خودت خوبی می دانی كه كجا، كی، چرا، چطوری و ... به این دام نزدیك می شوی، پس لطفاً از این به بعد قبل از اوج، فتنه را خاموش كن. مثلاً اگر در خانه تنهایی برو بیرون، اگر فیلم می بینی، قرآن بگذار و ...

2- هر روز كه توانستی جلوی خودت را بگیری و به توبه خود عمل كنی، به خودت یك جایزه بده و یا خودت را تشویق كن حالا با هر چه. مهم این است كه به خودت توجه كنی و تلاشت را دست كم نگیری .

3- اگر خدای نكرده، خطایی از شما سر زد بلافاصله توبه كن و ناامید نشو و به خاطر این اشتباه خودت را مورد تنبیه قرار بده مثل گرفتن روزه، ماندن در زیر گرمای داغ آفتاب تا به یاد آتش جهنم بیافتی، دادن مبلغی پول به عنوان صدقه، انجام حركات ورزشی سخت و طاقت فرسا و ...

4- اگر نتوانستی علایم شروع را كم رنگ كنی، یك كش به دست خود ببند و كش را محكم به دست خود بزن تا درد كش ، فكرتان را از این گناه دور كند.

5- شما در سن، نوجوانی قرار دارید، سنی که بدنتان مملو از نیرو است، پس باید این نیروها را با ورزش کنترل و تخلیه کنید و از خوردن غذاهای تند، پر ادویه، چرب و غذاهایی که طبع گرم دارند مثل خرما، عسل و کنجد، حلوا و ... دوری کنید.

6- آیینه دوستی: احساس می كنم تنهایی و خودتو در بین دوست و فامیل تنها و بی كس می بینی. بگذار اول یك دوست خوب بهت معرفی كنم؛ تا هم تو و هم اون از تنهایی خارج بشید و بعد به كمك این دوست آینده را بهتر بسازید. باور كن اگر دستت تو دست این دوست نباشه به هیچ جا نمی رسی یعنی اگر چه در نظر مردم انسان موفق و پولدرا و معروفی باشید ولی ته دلت راضی نیست و احساس خوشحالی نداری. خب حالا به نظرت اون كیه؟ تو زندگی به فكر همه هستید، پدر، مادر، خواهر، برادر، همسر، همكلاسی، استاد، همه و همه. الا اون دوست تنها. از همه توقع محبت و توجه دارید و اگر یك بار، مثلاً روز تولدتان فراموششان شود، دگه زمین و زمان را بهم می دوزید. همه را مورد سرزنش و انتقاد خود قرار می دهید، ولی از دوستتان هیچ توقع ابراز محبتی ندارید. قدرت همه چیز و همه كس را از نظر می گذرانید و دست گدایی جلوی همه دراز می كنید ولی از دوست تنهای خود نمی خواهید و قدرت خارق العاده او را فراموش كرده اید. به نظرتان آن كیه كه قدرت دارد، محبت می كند، تلنگر می زند و مهم تر از همه تنهاست؟ یك آیینه بیاورید و به آن كسی كه در آیینه می بینید، با دقت نگاه كنید و تو چشماش چیره شوید؛ سعی كنید نگاهتان را عوض نكنید و به ابرو، موها، صورت، لب ، دندانها و ... نگاه نكنید فقط به مردمك چشمتان خیره شوید. آیا آن كس حق محبت دیدن ندارد، الحق و الانصاف در طول شبانه روز چقدر به درد دلش گوش می كنید، چقدر از او مشورت می گیرید. خب حالا كامل متوجه شدی مدت هاست یكی از حلقه های مفقود زندگی شما خودت بودی. پس پیشنهاد می كنم از الان به جای اینكه از دیگران توقع داشته باشی، دنبال قدرت و عنایت دیگران باشی، محبت را از دیگران گدایی كنی. بیا با اونی كه در آیینه است دوست شو و با تمام وجود دوستش داشته باش و بپذیر هر آنچه كه هست. اگر تو تنهایی مطمئن باش كه اون تنها تر از تو است. به نظرم همه رو رها كن و به درد دل اون برس. روزی سه مرتبه حتی یك دو دقیقه هم كه شده، جلوی آیینه قرار بگیر و به چشمهای اونی كه در آیینه است، نگاه كن و به او لبخند بزن، ببوسش، لپشو بگیر و الكی هم كه شده بگو دوستت دارم و با هر قد، مو، بینی، وزن، شكم، و ... كه هست بپذیرش. بدان اونی كه در آیینه هست خیلی تنها و مظلومه، لطفاً سعی كن اونو از تنهایی در بیاوری. اگر كسی از كار خوب شما تشكر نكرد، شما بروید جلوی آیینه و خودتان از خودتان تشكر كنید. اگر روز تولدتان را فراموش كردند، یك شاخه گل بخرید و به خودتان هدیه دهید. به شما اطمینان می دهم كه اگر دستت تو دست آیینه دوستی باشه، آن تو را قدرت و عزت می دهد. لطفاً نتیجه تلاش خود را به ما اعلام كنید. موفق باشید.[ شنبه 23 بهمن 1395 ] [ 04:34 ب.ظ ] [ سامان ]

aghapesarha.ir

موضوعات
آمار سایت
  رفقای امروز : نفر
  رفقای دیروز : نفر
  كل رفقا : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic