قالب میهن بلاگ قالب میهن بلاگ download  قالب بلاگفا قالب وبلاگ قالب پرشین بلاگ اخلاق اسلامی قالب بلاگ اسکای

قالب


مسائل در گوشی آقا پسرها - aghapesarha.ir
اولین سایت تخصصی مسائل جنسی پسران نوجوان- کانال تلگرام: Aghapesarha@
نویسندگان
نظر سنجی
شما چند ساله هستید؟


لینک دوستان
سوال شما:

سلام.
من 17سال دارم. چندسال پیش گرفتار خودارضایی بودم ولی به لطف خدا و عنایت اهل بیت(ع) ازاین گناه توبه کردم. حالا مدتی است که دائما با تخیلات و افکار شهوانی و شیطانی درگیر هستم. گاهی بر اثر تسلیم در برابر وسوسه شیطان این افکار شدت می یابد ولی مجددا پشیمان می شوم و از آن ها توبه می کنم ولی کشمکش ذهنی من با این افکار ادامه دارد.خواهشمندم به من راهنمایی کنیدکه به کمک افراد دلسوز و متعهد و مطلع محتاج هستم.

پاسخ:
با عرض سلام خدمت شما نوجوان عزیزم
یكی از مسائلی كه جوانان در دوران مجردی و قبل از ازدواج، مبتلای به آن هستند این است كه آنها در مورد مسائل جنسی فكرهای بیخودی و خیالات بیهوده دارند، به عبارت دیگر بیش از اندازه و مقدار واقعی آن، به آن اهمیت می دهند. لبته این مختص به تخیلات جنسی نیست و در مورد سایر تخیلات هم همین طور است، اما چون غریزه جنسی، غریزه قوی ای است تخیلات مربوط به آن هم قوی است. تكرار این مطلب پیش خودتان و توجه به بزرگ نمایی غیر واقعی این افكار، احتمال دارد كمی از این فشار كم كند. وقتی صحنه های جنسی از طریق فیلم و عكس و غیره دیده می شوند به صورت ناخودآگاه در ذهن ثبت و ضبط می شوند و در اوقات مختلف به ذهن می آیند. یكی از راههای كم كردن این تخیلات این است كه مواظب باشید كه نگاهتان به صحنه های تحریك كننده نیفتد، چه به صورت عكس و فیلم، و چه به صورت نگاه كردن به زنها و دخترها در كوچه و خیابان.

یكی از راههای مقابله با افكار جنسی، استفاده از روش های تغییر فكر و توقف افكار جنسی است. به فرد مبتلا یاد می دهند كه چگونه با شمارش 1، 2، 3، به خودش با صدای بلند فرمان بس! داده و فكر خود را كه شامل تصاویر جنسی است متوقف سازد. این روش ساده كاملاً اثر بخش بودن خود را اثبات نموده است و یكی از روش های جالب و كوتاه توقف فكر محسوب می گردد. فرد پس از مدتی در نهایت قادر می شود تا با یك صدای نجوای درونی به افكار نامتناسب خود پایان دهد.

از آنجا كه معمولا این افكار جنسی، در تنهایی به ذهن افراد می آید. لذا تا حد امكان از تنهایی دوری كنید، اگر این افكار به ذهنتان آمد سریع از آن وضعیت خارج شوید و مشغول كار دیگری شوید، مثلا تلویزیون را روشن كنید، به كسی تلفن كنید و به هر حال خودتان را به كار دیگری وادار كنید. اشتغال به كار دیگر باعث می شود كه ذهنتان از آن موضوع ناراحت كننده منحرف شود.

همیشه روی یك صفحه كاغذ، موضوعات مختلف علمی و غیر علمی را یادداشت كنید تا در صورت هجوم این افكار به ذهنتان، از آنها استفاده كنید (به عنوان جایگزین) یعنی درباره آنها بیندیشید و آن فكر مزاحم را رها كنید، به عبارت دیگر همیشه موضوع جایگزین برای فكر كردن داشته باشید.

می توانید كش نازكی را دور مچ دست خود ببندید و هرگاه بدون اختیار این افكار به ذهنتان آمد آن كش را بكشید و رها كنید تا با احساس درد، از آن فضای روانی بیرون آیید و ناخودآگاه موضوع ذهنی اتان عوض شود.

اگر بتوانید كه در یك باشگاه ورزشی، مثل ورزشهای رزمی ثبت نام كنید و بعد از ظهرها یا شبها به این ورزشها بپردازید خیلی خوب است، چون باعث می شود كه مقدار زیادی از انرژی شما گرفته شود و احساس خستگی زیادی كنید، و شبها احتمالا فشار كمتری به شما وارد شود، و خیلی حال و توان این افكار را نداشته باشید، و بیشتر به دنبال خواب باشید. هم چنین شبها غذاهای تند و گرم مصرف نكنید، و اگر كم غذا بخورید بهتر است.

از صحبت كردن در مورد مسائل جنسی، یا خواندن كتاب در این موردها، و شوخی و جوك های این چنینی باید كاملا خودداری كنید، چون خود همین چیزها باعث می شوند كه ذهن شما به كار بیفتد و مشغول تخیلات و افكار جنسی شود.

تلاشی كه شما برای سالم بودن می كنید از دید خداوند متعال پوشیده نیست، و او حتما به شما كمك خواهد كرد، لذا از خدا بخواهید كه توانتان را در مقابله با این تحریكات زیاد كند و شرایط ازدواجتان را آماده كند.

اكنون راه های كنترل را به اختصار برمی‏شمریم:
۱- خود را به ورزش و كار و فعالیت های زیاد سرگرم كنید، ورزش و كار در كاهش طغیان غریزه ی جنسی اثر فوق العاده سودمندی دارد و به همین علت است كه معمولا ورزشكاران و آنهائی كه در زندگی فعالیت های سنگین دارند، گاهی دیرتر ازدواج می كنند و نیز كمتر از فشار جنسی آسیب می بینند.
۲- سعی كنید كه تفریحات دیگری را جایگزین این كارها كنید. یعنی خودتان را در فضاهای دیگر داخل كنید. به عبارت دیگر سبك زندگی خود را تغییر دهید و وارد فضاهایی مثل كارهای هنری ، ورزش های اجتماعی و ... شوید. وقت خود را به گونه ای پر كنید كه كمتر موقعیت برای این چیزها پیدا كنید.
۳- از دیدن فیلم ها، عكس ها، بدن های عریان مردان و زنان و خلاصه از دیدن مناظر شهوت انگیز جدا خودداری فرمایید. زیرا « هر آنچه دیده بیند دل كند یاد » در روایت آمده است : «از نگاه به نامحرم بپرهیزید، زیرا نگاه در قلب تخم شهوت می افشاند!»
۴- از حضور در مكان هایی كه باعث تحریك شما میشود تا حد امكان خودداری كنید و در صورت حضور نگاه خود را كنترل نمایید.
۵- سعی كنید به هنگام خواب شكم شما بیش از حد معمول پر نباشد.
۶- از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اجتناب كنید.
۷- از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی های جنسی وتحریك كننده و فكر كردن در این امور جدا” پرهیز كنید.
۸- از خوردن موادغذایی كه گرم و محرك است مانند: خرما، پیاز، فلفل ، تخم مرغ ، گوشت قرمز،غذاهای پرچرب ، حتی المقدور اجتناب و به میزان ضرورت اكتفا كنید.
۹- قبل از خواب حتما” مثانه خود را تخلیه نمایید.
۱۰- از دست ورزی اندام جنسی خود اجتناب كنید و به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی دست ورزی نكنید مخصوصا هنگامی كه در رختخواب هستید.
۱۱- هرگز به رونخوابید.
۱۲- هرگاه مورد هجوم افكار جنسی واقع شدید، در مكان خلوت و دور از نظر دیگران بسر نبرید بلكه در مجالس عمومی وارد شوید و در آنجا به سر برید بهترین روش پیشنهادی در این حالت این است كه به دوستانتان تلفن زده وبا انها مدتی صحبت كنید.
۱۳- هفته ای یكی دو روز روزه مستحبی بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقی بگیرید؛ یعنی ، میزان صرف غذا را كاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا راكاهش دهید و به حداقل خوراك اكتفا كنید.
۱۴- با نامحرم رفتار متكبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت آمیز با آنها خودداری كرده واز نرمی و لینت در كلام با آنها اجتناب ورزید.
۱۵– هیچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مكان خلوت و دور از نگاه دیگران باقی نمانید، حتی برای آموزش و …
۱۶- قرآن زیاد بخوانید.
۱۷- تا قبل از اینكه شما را خواب نگرفته به رختخواب نروید (سعی كنیدزمانی كه میخواهید به رختخواب بروید با خواندن كتاب یا تماشای تلویزیون افكارجنسی را از خود دور كنید).به محض بیدار شدن رختخواب را ترك كنید.
۱۸- اگر قصد استحمام داریدو مورد هجوم افكار جنسی واقع هستید از استحمام خودداری كنید.
موفق باشید.جذاب ترین ها را در کانال ما ببینید

https://telegram.me/aghapesarha


مسائل جنسی نوجوانان
سوالات جنسی
مسائل بلوغ
و مطالب طنز و جذاب

[ پنجشنبه 13 فروردین 1394 ] [ 12:06 ق.ظ ] [ سامان ]

aghapesarha.ir

موضوعات
آمار سایت
  رفقای امروز : نفر
  رفقای دیروز : نفر
  كل رفقا : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات